Rüyada meyve görmek

Yüce Allah kulları için türlü çeşit meyveler vücuda getirmiştir. Bu sebeple rüyada meyve görmek, rızık ve menfaa-ta ve faideli ilme delalet eder. Meyvenin tatlı olanı, rızkın helal ve güzeline işarettir. Ekşi meyveyi seven kişinin rüyada ekşi meyve görmesi, yine rızka delâlet eder. Tabiatına uygun olmayan kişinin rüyada ekşi meyve yediğini görmesi, haram mala ve hastalığa delâlet eder.

Yine rüyada bir yerde toplu olarak meyveler görmek, ülfet ve topluluğa ve insanlar arasındaki kaynaşmaya işarettir. Dağınık meyveler de bunun aksine delâlet eder. Meyve rüyası, hanımlara, evlada, paraya, mala, ticarete, ilme, emlake, salih amellere, aile ve akrabaya, yahut sevince ve hastalıklardan şifa bulmaya delâlet eder.

Rüyada meyveleri oturduğu yerde topladığını görmek, zahmetsiz ve meşakatsiz kazanılan rızka delâlet eder.

Meyveler şu şekilde de tabir edilmiştir:

a) Mal,

b) Rızık,

c) Şeref,

d) İlim,

e) Evlat,

f) Ticaret,

g) Salih amel,

h) Hastalıktan kurtuluş…

Rüyada bir dağda sahipsiz yabani meyveler görmek ve onlardan yemek, ilim ve rızka ve hiç kimsenin minneti olmaksızın sırf Allah Teâlâ’dan gelecek hibe ve ihsanlara alâmettir. Rüyada bir ağacın kökünden meyveler devşirdiğini görmek, ilimde ve rütbede yüksek bir mevkide bulunan büyük zatlardan ilim ve fıkıh tahsil etmeye işarettir.

BİR CEVAP YAZIN