Rüyada meme görmek

Bir kimsenin rüyada iki memesinde süt olduğunu görmesi, zenginliğe, uzun ömre ve ihtiyaçtan berî olmaya delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada meme görmek, beş vech ile tâbir olunur:

a) Küçük evlât,

b) Kız evlât,

c) Dost ve arkadaş,

d) Erkek kardeş,

e) Kız kardeş…

Rüyada bekâr bir kimsenin iki memesinde süt olup aktığını görmesi, o kimsenin evlenmesine delâlet eder.

Bazıları da demişlerdir ki: Rüyada meme görmek, yedi vech ile tâbir olunur:

1- Hazine,

2-Mal,

3- Kız evlat,

4-Maişet,

5-Hayat,

6-Din,

7-Şefkat

Rüyada memelerinin büyüdüğünü görmek, malın artmasına, güzel geçime, uzun ömre, çok şefkate, din ve itikadın sağlamlığına delâlet eder. Rüyada iki memesinde süt olduğunu gören erkek, fakir ise zengin olur ve uzun bir ömür sürer.

Bekâr bir erkeğin memesinde süt olduğunu görmesi, evlenmek ile tâbir olunur. Rüyada bekâr ve olgun bir kızın memesinde süt olduğunu görmesi, kocaya varmasına delâlet eder.

Çünkü onun memesinde süt ancak evlendikten sonra meydana gelir. Rüyalarında memede süt görmek, henüz evlenme çağma gelmemiş kızlar için, ölümlerine işarettir. Rüyada iki memesinin birden düştüğünü görmek, çocuklarının ölümüne delâlet eder. Rüya sahibinin eğer çocuğu yoksa, bu kere rüya, fakirlik ve yoksulluğa işarettir.

Rüyada iki memesi olduğu halde üçüncü bir memenin daha meydana geldiğini görmek, doğacak bir kız çocuğuna delâlet eder. Rüyada erkeğin memesi, onun gösterişliliğine, rütbesine, sağlık ve hastalığına delâlet eder.

Bazı kere de erkeğin memeleri, kendilerinde olan güzellik ve menfaat ile faydaları dokunmayan, kardeş , arkadaş, evlat ve hanıma delâlet eder. Cabirül Mağribi demiştir ki: Rüyada görülen erkek memesi kadın ile ve kadının memesi kız evlat ile tâbir olunur.

Rüyada birçok memeleri olduğunu görmek, üç vech ile tâbir edilir:

a) Aile,

b) Mal,

c) Gam ve keder

Rüyada memelerinin kadın memesi gibi olup onlardan süt damlattığını görmek, ailesi üzerine kaim olmaya, aileyi görüp gözetmeye ve kadın hakkında lazım olan şeyleri ifa etmeye alâmettir. Rüyada memesinden akan sütü bir başka adamın emdiğini görmek, hapsedilmeğe delâlet eder ve o kimse zindana düşer. Rüyada kadının memesi üzerindeki kılları koparıp temizlediğini görmesi, üzüntü, keder ve sıkıntıdan halas olmağa delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN