Rüyada misk görmek

Bir kimsenin rüyada Misk görmesi, ilme, insanlar nezdinde hayırla yadedilmeye, şecaata ve edebiyata delâlet eder. Rüyada ölmüş bir kimsede misk görmek, o ölünün cennet ehlinden olduğuna delâlet eder. Bazı kere de misk rüyası, ticaret ehli için karlı ve faydalı ticarete delâlet eder. Danyal (a.s) buyurmuştur ki: Rüyada yanında misk olduğunu gören kimse, ilme, şecaata, insanlar nezdinde güzel bir şekilde yadedilmeye mazhar olur. Rüyada bir göbeği yarıp içinden misk çıkardığını görmek, zengin, iffetli ve şerefli bir kadınla evlenmeye delâlet eder.

Göbekten çıkan misk bozuk ve fena kokulu ise, rüya tam bunun zıttı ile tâbir olunur. Misk rüyası, mala, rızka, dünya metama işarettir. .. Misk, rüyada onu koklayan veya ona malik olan kimse için güzel geçime ve hayra delâlet eder.

Miskin azalmış hali, güzel övgüye ve iyi bir şekilde anılmaya delâlet eder. Azalmışı da şükretmeyen bir kişiye, rüya sahibinin iyilik yapmasına alamettir. Güzel kokulu şeylerden karanfil ve güzel kokulu cevizler gibi siyah olan her şey iftihar etmeye ve sevince işarettir. Bekâr bir kimsenin bir yerden misk aldığını görmesi, evleneceğine delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN