Rüyada ördek görmek

Bir kimsenin rüyada ördek görmesi, güzel, mal sahibi, şerefli ve iffetli bir  kadına delâlet eder.  Rüyada ördekleri toplu halde otlattığını görmek, şanlı ve büyük kimseler nezdinde  yüksek mevkiye ve onlar eliyle gelecek mala ve menfaata delâlet eder.

Kişinin rüyada beyaz bir ördek aldığını görmesi, ele geçecek çok mala ve rızka  delâlet eder.  Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada beyaz kaz ve ördek görmek, mal ve  zengin zevceye, siyah kaz ve ördek ise hizmetçiye delâlet eder.

Rüyada bir ördek kesip etinden yediğini görmek, zevcesinden kendisine erişecek çok  mala ve hayra delâlet eder.  Rüyada sürülerle ördek görmek, ucuzluk, bereket ve nimete, azını görmek de aileye  delâlet eder.

Rüyada ördeklerin bir yerde sesli olarak ötüşlerini görmek, yangın, boğulma ve  ölümden dolayı üzüntü ve kedere delâlet eder.  Rüyada yabani ördekleri görmek, kara ve denizde ticaretle yolculuk yapan kişilere  alâmettir.  Bazı kere de rüyada ördek görmek, çok güzel ve şişman bir kadın ile tâbir edilir.

Yorum Bırakın