Rüyada şişe görmek

Rüyada içinde su veya gülsuyu bulunan bir şişe görmek, iffetli ve namuslu bir zevceye delâlet eder. Rüyada içinde yağ olan şişeyi görmek, hanıma, şişenin içindeki yağ da, onun bezeğine delâlet eder. Rüyada kırılmış şişe görmek, mala ve menfaata işarettir.

Bir kimsenin rüyada elinde bir şişenin kırıldığını görmesi, evinden fitnenin uzak olacağına delâlet eder. Rüyada bir şişe içindeki sudan içtiğini görmek, hayır ve menfaata delâlet eder. Bir kimsenin rüyada şişe içindeki yağdan başına yağ sürdüğünü görmesi, kendisi için şeref ve bezektir. Rüyada içine sidik edilen şişe görmek, zina yapan günahkâr bir kadına delâlet eder. Rüyada şarap şişesi görmek, hizmetçi bir kadına işarettir. Bazı kere de şişeler, cinsleri muhtelif kimselere delâlet eder.

Rüyada kırılmış şişe görmek, maldır. Bundan dolayı rüyada şişe kırdığını görmek, mala erişmeye delâlet eder. Nablusî (rh.a.) hikâye eder: – Rüyasının tâbiri için bir kişi bana gelerek akrabamızdan bundan önce ölmüş bir kimse geçen gece rüyamda bana:

Şu şarap şişesini bana ver dedi. Ben de o şişeyi kendisine verdim. Ondan içip tekrar o şişeyi bana sundu, dediğinde, ben de: “O şişe hamile bir kadındır ki, ölüme yaklaşır sonra Allahu Teâlâ’nın izni ile yine hayata döner, kurtulur” dediğimde, adam “evet, efendim, dedi, kız kardeşim hamile idi, doğum yaparken ölüme yaklaşmışken Allah’ın izni ile çocuğu doğurarak halâs oldu.” Bazı kere de şişeler, koğuculuğa, gizli şeylere muttali olmaya ve vefasız birtakım kimselere işarettir.

BİR CEVAP YAZIN