Rüyada şarap görmek

Bir kimsenin rüyada şarap görmesi, meşakkatsizmeydana gelen haram  mala delâlet eder. Rüyada şarap içtiğini görmek, büyük bir günaha işarettir ve o  kişinin eline geniş rızık geçer.

Rüyada şarap akan bir nehir görmek ve o nehire girmek, büyük bir fitneye duçar  olmaya işarettir.  Rüyada su ile karıştırılmış şarabı içtiğini görmek, bazısı helal, bazısı haram olan mala  delâlet eder. Çünkü su helal, şarap haramdır.

Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyasında geniş ve güzel bir bahçede şarap içtiğini  görmek, ahirette kevser şarabı içmeye delâlet eder. Henüz tam olmamış ve şıra  halindeki şarabı içmek, gam ve kedere, dert ve hastalığa delâlet eder.  Rüyada şarap yapmak için üzüm sıktığını görmek, sultan hizmetine girmeye ve büyük  işler başarmaya delâlet eder.

Rüyada içki görmek, fitne, şer, düşmanlık ve öfkeye, delilik ve aklın gitmesine  işarettir. Çünkü içki içen kendini kaybeder ve bir nevi deli haline gelir.  Yine rüyada içki görmek, yalan, hezeyan, makbul olmayan söz, sırrı ifşa ve zinaya  delâlet eder. Bazı kere de içki, zina eden kadına işarettir.

Ölü bir kimsenin rüyada içki içtiğinin görülmesi, o ölünün ahirette nimetler içerisinde  olduğuna delâlet eder. Çünkü şarap cennet ehlinin içkisindendir. Şu kadar var ki, bu  ölü hayatında içki mübtelası kimselerden olmayacak.

BİR CEVAP YAZIN