Rüyada asa görmek

Bir kimsenin rüyada asâ görmesi, şerefli, kuvvetli, kudretli ve insanlara yardım eden bir kişi ile tâbir olunur. Rüyada elinde asâ olduğunu görmek, şerefli, kudretli, halka yardım eden birinden yardım talebinde bulunmaya işarettir…

Rüyada asânın elinde kırıldığını görmek, bulunduğu makamdan azledileceğine, ticaret ehli ise ziyana uğrayacağına delâlet eder. Rüyada asâ haline geldiğini görmek, ölüm ile tâbir olunur. Rüyada asâ ile taşa vurduğunu ve taştan suların fışkırdığını görmek, zengin olmaya delâlet eder.

İbn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki: – Rüyada değnek veya baston görmek, kadr ve kıymeti yüksek bir zâta delâlet eder. Keza rüyada bir değneğe veya bastona dayandığını görmek, kadr ve kıymeti yüce bir şahsın himmetiyle murada ermeye işarettir. Elinde asânın yılan haline geldiğini görmek, dostun düşman olacağının işaretidir.

Kirmanî demiştir ki: – Elindeki değneğin uzadığını gören muradına nail olur, kısaldığını gören de maksadına eremez.. Bazı kere de asâ görmek, imdat ve yardıma, maksadın hasıl olacağına işarettir.

BİR CEVAP YAZIN