Rüyada aslan görmek

Rüyada aslan görmek ile ilgili İbn-i Şirin, Ebu Saidu’l-Vaaz, Cafer-i Sâdık (r.a.) gibi değerli İslam Alimlerinin rüya tabirlerini okuyarak gördüğünüz rüyanın ne anlama geldiğini bulabilirsiniz. Rüyada aslan görmenin pek çok anlamı olabilir. Aşağıda aslan görmek ile ilgili rüya yorumları açıklanmıştır.

Rüyada aslan görülmesi

Bir kimsenin rüyada aslan görmesi, zalim, şiddetli ve cebbar bir hükümdara, bazı kere de ölüme işarettir.

Aslan görmek, hastanın şifa bulmasına da delâlet eder.

Rüyada dişi aslan , şerli, zalim ve çocuğu üzerine galip bir kadına işarettir. Ayrıca aslan görmek, cehalete, kibre, kendini beğenmeye, günaha ve nazlanmaya da delâlet eder.

Ibn-i Şîrîn (rh.a) demiştir ki:

Rüyada aslan görülmesi, çetin ve kuvvetli bir düşmana delâlet eder. Rüyada aslan yavrusu görmek bir erkek çocuğa işarettir. Aslanın evine girdiğini görmek, hayra, saltanata, uzun ömre ve bol rızka delâlet eder.

Rüyada aslanın etini yediğini görmek, devlet tarafından gelecek bir mükâfata veya paraya delâlet eder. Keza rüyada aslan başı yediğini görmek, büyük saltanata ve çok mala işarettir.

Ebu Saidu’l-Vaaz demiştir ki:

– Rüyada azgın bir aslanın halkın yolunu kestiğini görmek, hükümdarların zulmüne delâlet eder. Bir aslanın kendini kovaladığını görmek, hükümetten bir korkuya uğramağa, eğer kurtulur ise, bu korkudan halâsa, kurtulamayıp aslanın pençesine düşerse, büyük bir zarara uğramaya delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki:

Rüyada aslan görmek üç şekilde tâbir olunur:

a) Sultan,

b) Cesur ve şeci’ adam,

c) Kuvvetli ve amansız düşman.

Rüyada yırtıcı hayvanın, hastası bulunan bir eve girdiğini görmek, hastanın ecelinin geldiğine işarettir. Rüyasında aslanın derisinden yahut kılından bir şey aldığını görmek, ele geçecek düşman malına delâlet eder.

Çok kere de bu, miras malına işarettir. Rüyada bir aslanın camiye girip minbere çıktığını görmek, insanlara zulmedecek, korku ve dehşet saçacak bir hükümdara delâlet eder. Rüyada iki aslanı birbiri ile savaşır görmek, harbe; aslana bindiğini görmek, büyük bir düşmana muzaffer olmağa delâlet eder.

Rüyada aslan görülmesi ile ilgili tabirler burada sonuna gelmiş olduk.

BİR CEVAP YAZIN