Rüyada yay – hallac yayı – yaycı görmek

Bir kimsenin rüyada yay görmesi, sefere, erkek kardeşe, kadına veya çocuğa; bir âyetin işaretince de Allahü Teâlâ’ya yakınlığa delâlet eder. Rüyada kan içinde bir yay görmek, rüya sahibinin zevcesinin kız çocuğu meydana getireceğine delâlet eder.

Rüyada zevcesinin kendisine bir yay verdiğini görmek, hanımın erkek çocuk doğuracağına işarettir.

Rüyada bir yayı kurduğunu ve fakat kendisinin de onunla beraber büküldüğünü görmek, uzun ömre delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada yay ile ok attığını ve hedefe isabet ettirdiğini görmesi, saltanatın devamına, doğru hükme, insaflı davranmaya ve adaletli olmaya delâlet eder.

Rüyada savaş için ok attığını görmek, şeref ve şöhretle galip gelmeye ve rakibinden muhtaç olduğu şeyi almaya alâmettir.

Bekar bir adamın rüyada yaya kiriş taktığını görmesi, onun kısa zaman içinde evleneceğine delâlet eder.

Kırda sapan taşı ile taş attığını görmek, helal mala ve ganimete delâlet eder. Bir valinin rüyada yayın elinde kırılmış olduğunu görmesi. vazifeden azledilmesine, tüccarın görmesi, ticaretinde zarar ve ziyana delâlet eder.

Devletin yüksek kademesinde bulunan bir kimsenin rüyada attığı okun nişana isabet etmemesi de zalim bir idareci olduğuna delâlet eder.

Rüyada elinde kirişi geçirilmiş bir yay olduğunu görmek, rüya sahibinin elçi olacak bir oğlunun dünyaya gelmesine işarettir.

HALLAÇ YAYI: Rüyada yorgancı veya hallaç yayı görmek, malı israf etmeye ve çalmadan oynamaya işarettir. Rüyada kendisiyle delik delinen yaylı âleti görmek, rızık, fayda ve maişete delâlet eder. Rüyada bir yaya kiriş geçirdiğini ve fakat kirişin kesildiğini görmek, rüya sahibinin hanımını boşamasına işarettir.

YAYCI: Rüyada yaycıyı görmek, uzun ömre, kudret ve kuvvete, düşman üzerine galip gelmeye ve şiddete delâlet eder.

Bazı kere de rüyada yaycıyı görmek, cihat ve savaş için insanları teşvik eden kimseye işarettir.

Yaycı, askerin kumandanına veya devletin başkanına da delâlet eder. Çünkü yayı bükmek kuvvet gerektiren şeydir.

BİR CEVAP YAZIN