Rüyada yara görmek

Kişinin rüyada vücudunu yaralanmış görmesi, çalışma neticesi eline  geçecek mala delâlet eder.

Rüyada sağ elinin yaralandığını görmek, erkeklerden  kendisine yakın olanlardan istifade edeceği mala işarettir.  Rüyada iki ayağından yaralandığını görmek, memleketinde sebatı, devamı ve  saltanatının sürekli olmasına delâlet eder.

Çünkü ayağı olmayan insan yürüyemez ve  olduğu yerde kalır.  Rüyada devlet reisi veya bir önderin başının yarıldığını, cild ve kemiğinin yarıldığını  görmesi, uzun ömre ve kendi akranlarının ölümünü görmeye delâlet eder. Yani o  hepsinden sonra ölür.

Rüyada göğüste ve kalbde yara görmek, gençler için aşk ve muhabbete, ihtiyar ve  yaşlılar için de üzüntü ve kedere delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada karnından yaralandığını görmesi, evladı tarafından gelecek mala  alâmettir.

Rüyada sağ elinin baş parmağında yara olduğunu görmek, borçlanmaya  işarettir.

Rüyada yaralandığını fakat yarasında kan akmadığını görmek, kendisine ait fazilete  yaklaşmaya delâlet eder.  Rüyada baldırından yaralandığını görmek, ömrünün uzun ve kat kat olacağına delâlet  eder.

Nablusî (rh.a) demiştir ki:

– Rüyada bir kimsenin vücudunda veya karnında gördüğü taze yarası ve o yaradan  kanın çıkması, rüya sahibinin malına isabet edecek zarara, yahut onun hakkında  rahatsız edici bir sözün söylenmesine delâlet eder. Ve o söylenen söz sebebiyle  kendisine sevap ve ecir yazılır.

Rüyada bir kumandanın kemiğinin kırıldığını görmesi, askerinin bozguna uğramasına  ve kuvvetinin sarsılmasına delâlet eder.  Sol elinin yaralandığını görenin askeri ziyadeleşir ve iki misline çıkar. Sağ elinin  yaralandığını görmek, elinde bulunan mal ve mülkün iki misli artacağına delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN