Rüyada üzengi görmek

Bir kimsenin rüyada eğersiz tek başına üzengi görmesi, erkek çocuğa  delâlet eder. Eğer ile birlikte görülen üzengi, işinde kendisine itimat olunan bir çocuğa  işarettir.

Rüyada üzenginin ziynetli ve parlak olduğunu görmek, güzel şöhrete,, şerefli mala ve  yüceliğe delâlet eder. Rüyada üzenginin gümüşten olduğunu görmek, huri yüzlü  hizmetçilere işarettir.  Rüyada görülen üzenginin demirden olması, rüya sahibinin güç ve kuvvetine,  kalaydan olması onun işinde yumuşak ve zayii olmasına delâlet eder.

Bazı kere de üzengi görmek, şerefli bir mala delâlet eder. Üzenginin ziynetinin  çokluğu ve parlaklığı reislik ve şöhretin yüceliğidir. Yine üzengi rüyası, güzel ve  müstesna hizmetçiye delâlet eder.  Rüyada eğer için bir veya iki üzengi yaptırdığını görmek, iki hizmetçiye nailiyete  delâlet eder.

Rüyada üzenginin kesildiğini ya da çalındığını görmek, hizmetçilerin  elden çıkmasına delâlet eder.  Bazı kere de üzengi görmek, çetinlik ve meşakkatten kurtulmaya, rahata kavuşmaya  ve yolculuğa delâlet eder. Bazan da iki üzengi, iki nikahlı hanıma veya iki çocuk,  yahut iki hizmetkâra delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN