Rüyada sergi görmek

Rüyada sergi görmek, rahatlık, izzet, şeref ve yükseklik ile tâbir olunur. Özellikle sergiye malik olup üzerine oturursa, daha da hayırlıdır. Rüyada döşek veya benzer bir şey üzerinde oturduğunu görmek, arazi satın almaya işarettir.

Rüya sahibi harbde ve gurbette ise selamete kavuşur. Rüyada kendi yatıp kalktığı döşeğin toplanıp durulduğunu görmek, rüya sahibinin hükmünün geçersizliğine veya dünyanın kendisinden yüz çevirdiğine delâlet eder.

Bir adamın rüyada döşeğinin yüzünün inceldiğini görmesi, ecelin yaklaşmasına ve bedenine arız olacak zayıflığa delâlet eder.

Rüyada sergi görmek, esnaf, fakih ve imam için kendilerini fakirlikten ve zaruretten emin kılacak, şiddet ve korkulardan koruyacak sanata delâlet eder. Bazı kere de rüyada döşek görmek, rüya sahibinin hayatını tesis ettiği ve orada emirlerini ve hükümlerini icra eylediği mülke delâlet eder.

Rüyada ince ve yırtık bir döşek görmek, az bir ömürle beraber dünyaya delâlet eder.

Rüyada döşeğini durulmuş olduğu halde omuzu üzerinde görmek, bulunduğu yerden bilinmeyen bir yere göç etmeye ve kendi mülkünden çıkmaya işarettir.

Bazan da döşek görmek, hakimler ve reislerle ve ona ayak basan herkes ile toplanıp sohbet etmeye alamettir. Rüyada parça parça kesilmiş döşek görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıya delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN