Rüyada ödünç görmek

Kişinin rüyada kendisine kıymetli bir şeyin ödünç verildiğini görmesi, o  verilen şeyin değerince borca girmeye delâlet eder.  Rüyada kendisinin bir başka kimseye ödünç bir şey verdiğini görmek, menfaate, rızka  ve ele geçecek mala alâmettir. Bazı kere de rüyada ödünç verdiğini görmek,  başkasını kendisine tercih ve sırf Allah rızası için iyilikte bulunmaya delâlet eder.

Yine ödünç vermek, bilinmeyen bir zamanda dünyanın kendisine yönelmesine  işarettir.  Bir kimsenin rüyada Allah için borç verdiğini görmesi, Allah yolunda cihad etmeye ve  para vermeye delâlet eder.

Rüyada güzel olan bir şeyi ödünç olarak aldığını veya bir başkasına verdiğini görmek,  devamlı olmayan bir hayra nailiyete işarettir.  Rüyada ödünç vermek, günahkâr için tevbeye, kâfir için hidayet ve İslâm’a, fakir için  de zengin olmaya delâlet eder.

Çünkü bu güzel bir şeydir. Ve buna İslâm’da “Karz-ı  Hasen” denir.  Rüyada çok çok kıymetli olan bir şeyi, onu isteyen bir kişiye verdiğini görmek, rüya  sahibinin Allah Teâlâ ile olan muamelesinin güzelliğine işarettir.  Rüyada ödünç aldığı adamın öldüğünü görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtuluşa  delâlet eder.

Hasta kimsenin rüyada bir başka kimseden ödünç istediğini görmesi, kendisine isabet  edecek şiddete, ödünç istediği şeyi aldığını görmesi de vefatına delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN