Rüyada odun görmek

Kişinin rüyada odun görmesi, koğuculuğa işarettir.  Rüyada kuru ve yaş odun görmek harb, düşmanlık ve koğuculuk ile tâbir olunur.  Bir kimsenin rüyada sahradan yahut ormandan odun toplayıp arkasında taşıdığını  görmesi, şer ve kötü işlere ve insanlara iftira etmeye alâmettir.

Rüyada yanında birçok odunun bulunduğunu görmek, rızka, ihtiyaçların  giderilmesine, mirasa veya vakıf malına delâlet eder.

Eğer o görülen odun kesilip kırılmaya muhtaç ise, bu kere, güçlük ve şer ile elde  edilecek rızka işarettir.  Bazı kere de odun görmek ahmaklığa veya mevcut olan şeyle cimrilik yapmaya  delâlet eder.  Rüyada odun yediğini görmek, haram mala veya uyanıkken dayak yemeye işarettir.

Hasta kimsenin rüyada bir yerde odun biriktirdiğini görmesi, hastalıktan kurtulmaya  ve afiyete delâlet eder.  Rüyada yanmakta olan ateş üzerine odun koyduğunu görmek, Cenab-ı Hakka  yönelmeye veya bir küçüğü terbiye ediciye vermeye delâlet eder.

Rüyada kebapçı ve kasapçıların üzerinde et kıydıkları kütüğü görmek, fayda ve  geçime delâlet eder. Çünkü kasabın geçimi onunla temin edilir.

Yorum Bırakın