Rüyada maymun görmek

Bir kimsenin rüyada Maymun görmesi, kendisinde her türlü ayıp bulunan  bir adama işarettir.  Rüyada maymunun yanından savuşup gittiğini görmek, düşman üzerine galip  gelmeye delâlet eder. Maymun eti yediğini görmek, yeni bir elbiseye işarettir.  Rüyada maymunun kendisini ısırdığını görmek, bir adam ile arada meydana gelecek  kavga ve düşmanlığa delâlet eder.

Maymun görmek, hastalık ile de tâbir olunur. Maymun, hilekâr, sihirbaz, oynak,  güvensiz bir kimseye de delâlet eder.

Danyal (a.s) demiştir ki: Rüyada erkek maymun görmek, gaddar, sihirbaz ve müfsid  bir adama delâlet eder. Dişi maymun, müfside ve sehhare bir kadın ile tâbir olunur.  Rüyada kendisine bir maymunun bir şey verdiğini ve onu yediğini görmek, ehl-i iyali  için mal biriktirmeye işarettir.  Rüyada maymun etinden yediğini görmek, şiddetli keder ve hastalığa delâlet eder.  Hatta hastalık onu ölüm derecesine yaklaştırır.

Bir kimsenin rüyada maymunun sırtına bindiğini ve onu dilediği gibi sürdüğünü  görmesi, düşmanı kahretmeye işarettir.  Rüyada bir maymunu omuzuna aldığını görmek, hırsızlık ile tâbir olunur. Çok kere de  rüyada maymun görmek, zulüm ve haddi aşmaya, günaha, Allahü Teâlâ’nın gadabmı  icabettiren fenalıklarda bulunmaya delâlet eder.

Rüyada bir maymunla kavga ettiğini ve ona galip geldiğini görmek, hastalığa delâlet  eder, sonra hastalıktan şifa bulur.  Bazı kere de maymun rüyası, nimeti elinden alınmış fakir ve mahrum bir kişiye delâlet  eder.

BİR CEVAP YAZIN