Rüyada makas görmek

Kişinin rüyada makas görmesi, malın ziyadeleşmeşine, rızkın  bollaşmasına ve murada ermeye delâlet eder.  Rüyada makasla saç veya yün kırktığını görmek, çok mala ve o malı biriktirmeye  işarettir. Yine makas görmek, mal taksim eden kimse ile de tâbir olunur.  Rüyada kendisine gökten bir makas indiğini görmek, ömrün bittiğine ve ölüme delâlet  eder.  Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada makas görmek, üç şekilde tâbir olunur:

a) Taksim edici bir kimse,

b) İyi bir dost,

c) İnsanlar arasında fitneye kapı açan biri…

Kirmani demiştir ki: Rüyada kendisine bir makas verildiğini görmek, elinde her nesi  varsa onun bir misli artmasına delâlet eder. Makasın kırıldığını veya kırık bir makas  görmek, bunun tam zıttı. O takdirde eldeki malın elden çıkmasına işarettir.

Rüyada makas ile bir şey kestiğini görmek, murada ermeye ve sürura delâlet eder.  Yine rüyada kendi saçını, tırnağını veya elbisesini makasla kestiğini görmek, hayır ve  menfaata delâlet eder.  Mahkemesi olan bir kimsenin rüyada elindeki makasla bir şey kesemediğini görmesi  davayı kaybetmeye işarettir.

Makas rüyası her halükârda hayır ile tabir olunur. Rüyada elinde makas olduğunu  görmek,.akrabanın, dostların, çocukların, hizmetçilerin ve her şeyin çoğalmasına  alâmettir.

BİR CEVAP YAZIN