Rüyada kanat görmek

Bir kimsenin rüyada kanat görmesi, erkek evlada işarettir. Bu sebeple  rüyada iki kanadı olduğunu gören kimsenin iki erkek çocuğu dünyaya gelir. Çünkü  kuş kanadıyla uçar. İnsanda hayırlı nesiller ile şerefini sürdürür.

Yine iki kanat, mal ve iki çocuk ile tâbir olunur. Rüyada kanadının kırıldığını görmek,  çocuğun hasta olacağına delâlet eder. Kanadının yerinden koparıldığını görmek,  çocuğun ölümü ile tâbir edilir.  Rüyada kanat görmek, bazı kere de, mal ve yolculuğa delâlet eder.

Yine kanat, rüya  sahibi için akrabaları tarafından gelecek yara ve acıya alâmettir.  Bir kimsenin rüyada kanadı olduğunu ve bu kanatlarla uçtuğunu görmesi, kuvvet ve  kudretle yolculuk yapmaya işarettir. Rüyada kanadı olduğunu fakat uçmadığını  görmek de hayır ile tâbir edilir.

Rüyada kanadının kendisine ağırlık verdiğini ve uçamaz hale geldiğini görmek,  günah ve şerre delâlet eder ve o kişi günah işleyenlerden biridir.  Kanat rüyası çeşitli şekillerde tâbir edilmiştir. Bazan yelek, iyi ve kıymetli et ve rütbe  ile de tâbir olunur.

BİR CEVAP YAZIN