Rüyada kamçı görmek

Bir kimsenin rüyada kamçı görmesi, ihtiyaçların bitmesine, arzu ve isteğe  erişmeye ve düşmanı kahretmeye delâlet eder. Kamçı, evlada, haline uygun ve  müsait arkadaşa, hayırlı bir yardımcıya delâlet eder.  Kamçı, devlet reisine de delâlet eder.

Rüyada hayvanının kuyruğunun kesilip güzel  bir kamçı yapıldığını görmek, heybet ve kudret sahibi büyük bir sultana yakın olmaya  delâlet eder. Eğer rüya sahibi ehil bir kimse ise, o sultan onu bir şehre vali tayin eder.  Şayet rüyada görülen kamçı, güzel şekilde yapılmış değilse, o kimse vergi toplamaya  memur edilir.

Rüyada, istediği gibi gezen ve yaşayan herhangi bir adamı kamçı ile dövdüğünü  görmek, o adama vaaz ve nasihat etmeye işarettir.

Nablusî demiştir ki:  “- Bir kimse rüyada kendisine sultanın kendi kamçısıyla yüz veya yüzden daha aşağı  yahut daha fazla kırbaç vurduğunu görse, o kimse sultan tarafından vurulan o  kırbacın sayısınca mala nail olur.”

Kişinin rüyada gökyüzünden bir kamçı indiğini görmesi, Alla-hu Teâlâ’nın gazabına  ve azabına delâlet eder.  Rüyada kamçı ile kendi bindiği atı kırbaçladığını görmek, acele yapılması gereken bir  işe alâmettir. Ve rüya sahibinin o iş hususunda Allahu Teâlâ’ya dua edeceğine delâlet  eder.

BİR CEVAP YAZIN