Rüyada kabak görmek

Hasta bir kimsenin rüyada kabak görmesi, şifa bulmaya ve afiyete ermeye  delâlet eder. Rüyada kabak görmek, şanlı, yüce, itibarlı, insanlara yakın, iyi idareci,  âlim veya doktor olan bir kimse ile tâbir edilir.  Bir kimsenin rüyada kabak tarlasından kabak topladığını görmesi, Yunus (a.s.)’ın  kıssasına binaen selâmete ermeye ve hastalıktan şifaya delâlet eder.

Rüyada pişmiş kabak yediğini görmek, yediği miktarınca bir ilmi öğrenmeye veya  dağınık olan şeyleri bir araya getirmeye delâlet eder.  Bazı kere kabak görmek keder, sıkıntı, dar geçim veya hastalığa yahut hapse delâlet  eder.

Bazan da rüyada kabak yemek, zihin ve zekânın iyiliğine ve insanın keskin  aklına delâlet eder.  Rüyada kabaktan yapılan kaplar görmek, hafif ruhlu, faydalı, güzel ve yüce, şerefli  kadınlara alâmettir.

Rüyada pişmemiş çiğ kabak yediğini görmek, münakaşa ve şerre işarettir.  Kab içerisinde olan pişmiş kabağı yediğini görmek, üzüntü ve keder ile tâbir olunur.

Eğer yediği pişmiş kabak, kab içinde değilse, o takdirde rızka ve kaybettiği şeyi  bulmaya delâlet eder.  Kabak ağacı, malı olmayan bir fakire de işarettir. Kabak ağacının gölgesinde  oturduğunu görmek, halk ile iyi geçinmeye delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN