Rüyada Hz. Yusuf (a.s.) Peygamberi görmek

Rüyada Allah’ın aziz peygamberi ve cihanın güzeli Yusuf (a.s.)’ı görmek, cemale, mülk ve hidayete, rüya tâbirinde isabete, irfan ve marifet nuruna ermeye, düşman üzerine zafer bulmaya, fakirlikten zenginliğe, şan ve şöhrete, kadri yüce bir şahsa meftun olmaya delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada Yusuf (a.s.)’ın kendisine bir şey verdiğini veya kendisiyle konuştuğunu görmesi, rüya tâbirinde eşsiz olmaya, tarih ilmini bilmeye ve yabancı bir yerde hayra ermeye, devlete nailiyete delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada Yusuf (a.s.)’ın gömleğini görmesi, üzüntü ve kederden halâs olmaya ve hastalıktan şifa bulmaya delalet eder.

Çünkü Yakub (a.s.) Yusuf un gömleğini gözlerine sürdüğünde gözleri şifa bulmuştu. Eğer rüyada görülen gömlekte kan varsa, bu rüya, ayrılığa, hapse girmeğe; gömlekte yırtık varsa, itham edilmeye delâlet eder.

Çünkü bütün bunlar Hazret-i Yusuf un başına gelmiştir. Rüyada Yusuf (a.s)’ı gören kadının nimeti elinden gider. Tıpkı Züleyha gibi. Fakat Züleyha gibi kadri ve şanı yüce ise, tevbe ve istiğfar eder ve o kadının tevbesi yüce Rabbi tarafından kabul edilir.

Sonra murad ve maksadına kavuşur. Fakir ise zengin olur, dünya ve ahiret saadetine erişir.

Rüyada Hazret-i Yusuf u görmek, yabancı bir yerde hayra ve nimete erişmeye işarettir.

Eğer hapis ise, kurtulur ve düşmanlarına karşı zafer bulur. Eğer kayıpsa, vatanına selâmetle döner. Dünyada bir muradı varsa muradına nail olur.

BİR CEVAP YAZIN