Rüyada Hz. Ebubekir Efendimizi Görmek

Hazret-i Ebû Bekir efendimizi rüyada görmek, devlet üstüne  devlettir. Çünkü o, bu ümmetin rahmeti, Allah Resulünün en sadık dostu ve mağara  arkadaşı ve Sıddıkların başıdır..  Rüyada Ebu Bekir (r.a)’i görmek, hilâfet ve imamete, akranı arasında şan ve şerefle  anılmaya, yücelik ve ulvî mertebeye, kıymetli kişiler arasında tutulmaya delâlet eder.

Bazı kere de onu görmek, Allahü Teâlâ yolunda malı infak etmeye, sadakayı muhafazaya  ve erkek çocuğa alâmettir.  Bir kimsenin Hazret-i Sıddık-ı Ekber’i görmesi, doğru ve tedbirli olmasına, sıdk ve    vefa sahibi bulunmasına ve elinin altındakilere güzel muamele etmesine delâlet eder.

Yine rüyada Hazret-i Ebû Bekir’i görmek, Allah yolunda cihada, Hacca gitmeye,  düşmanları üzerine galip gelmeye ve işlerde muvaaffak olmaya işarettir.  Ebu Bekir (r.a) efendimizi rüyada sağ olarak görmek, Allah’ın kullarına karşı  merhametli ve şefkatli olmaya delâlet eder. Rüyada onunla beraber oturduğunu  görmek, Hakka tabi olmaya, sünete ittiba etmeye ve Resûl-i Kibriya’nın ümmetine  nasihat ve öğüt vermeye delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN