Rüyada ejderha görmek

Rüyada ejderha görmek, dehşetli ve heybetli bir sultana işarettir. Veya  yakıcı ateşe delâlet eder.  Bir hastanın rüyada ejderha görmesi, ecelin yakın olduğuna alâmettir. Bir kadın  rüyada ejderha doğurduğunu görse, bu rüya, kötürüm, maraz, hastalıklı bir çocuğa  delâlet eder.

Rüyada kendisini ejderha olmuş görmek, uzun ömür ile tâbir olunur. Veya eline mülk  ve saltanat geçer.  Bir kimsenin rüyada ejderhanın etini yediğini görmesi, melik tarafından gelecek mala  delâlet eder ve onun eline nimet geçer.  Yine bir kişinin rüyada zararsız olarak ejderhanın kendisine doğru geldiğini ve kendisi  ile konuştuğunu veya kendisine bir şeyler verdiğini görmesi, o kişi namına meydana  gelecek çok büyük hayra delâlet eder.

Hâmile bir kadının rüyada ejderha doğurduğunu görmesi, iki isimli, şerefli ve hatip bir  oğlan çocuğu doğurmasına işarettir. Bazı kere de bu rüya, şerli ve fasık bir çocuğa  işarettir ki, sonunda çocuğun boynu vurulur.  Yine bazı kere ejderha görmek, gözle görülen ve fakat düşmanlığını gizleyen, her  türlü şer ve kötülüklerin kendisinde toplandığı bir düşmana alâmettir.

BİR CEVAP YAZIN