Rüyada cennetin haznedarını görmek

Bir kimsenin rüyada cennetin haznedarını görmesi,  devamlı sevince ve sürura delâlet eder. Bazı kere de rüyada cennetin haznedarını  görmek, nimete, temiz bir hayata ve yüce Allah’ın rızasına delâlet eder.

Ve yine cennette olduğunu, meleklerin kendisine selâm verdiğini ve cennetin bir  kapısından girdiklerini görmek, Allahü Teâlâ’nın o kimseyi affedeceğine, uzun ve  devamlı bir hayırla ona ihsanlarda bulunacağına alâmettir. Yine rüyada cennetin  haznedarını görmek, üzüntü ve kederin gideceğine, sürür ve ferahın avdetine ve  güzel bir geçime delâlet eder.

Yine rüyada cennet haznedarı görmek, devletin haznedarına ve hayırlı bir haber ile  gönderdiği adamına, vadin yerine getirilmesine, ihtiyaçların giderilmesine, duanın  kabul olunmasına delâlet eder.  Rüyada cennet haznedarının kendisine bir şey verdiğini, yahut cennet elbiselerinden  giydirdiğini veya güler yüzlülük gösterdiğini görmek Allah’ın o kimseden razı  olmasına, gizli ve aşikâre onun üzerine nimetlerini indirmesine delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN