Rüyada zerdali görmek

Rüyada ve mevsiminde görülen zerdali, altınlara delâlet eder. Rüyada  yeşil zerdali görmek, gümüş para ile tâbir olunur.  Rüyada zerdali ağacının meyvelerinin yeşil olduğunu görmek, gümüş paraya, sarı  olduğunu görmek, altına delâlet eder.

Bekâr bir kimsenin rüyada zerdali ağacından meyveler topladığını görmesi, zengin ve  güzel bir kadınla evlenmeye delâlet eder.  Bazı kere de zerdali ağacı görmek, kendisinden istifade edilmeyen hastalıklı bir  adama işarettir.  Rüyada meyveli veya meyvesiz bir ağacın dalını kırdığını görmek, yakını ve dostu  olan bir adamla kavga etmeye alâmettir.

Bir kimsenin rüyada mevsimi dışında sarı zerdali yediğini görmesi, altın para sadaka  etmeye ve hastalıktan şifa bulmaya delâlet eder.

Bazı tâbirciler demişlerdir ki: Rüyada zerdali ağacı görmek, münafık bir adama  işarettir. Çünkü, sarılık hastalık; hastalık ise, nifaktır.  Rüyada elma ağacı üzerinden zerdali topladığını görmek, halktan zorla vergi almaya  işarettir. Çünkü elma ağacında zerdali olmaz.  Bazan da zerdali, korkuya delâlet eder. Bazı kere de kolaylıkla erişilecek rızka  işarettir.

BİR CEVAP YAZIN