Rüyada uyuz olduğunu görmek

Ibn-i Şîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada vücudunda uyuz olduğunu  görmek, zahmet ve meşakkat ile mal kazanmaya delâlet eder.

Rüyada uyuzu  kaşıdığını ve ondan su çıktığını görmek, mala nail olmaya delâlet eder.  Rüyada kendi bedeninde uyuz veya bir başka hastalık olduğunu görmek, fakir için  işlerin kolaylaşmasına ve zenginliğe delâlet eder. Zengin ise malı artar ve makamı  yükselir.  Rüyada boynunun uyuz olduğunu görmek, rüya sahibinin sırtına yüklenecek borca  işarettir.

Sağ elinde uyuz olduğunu görmek, geçim hususunda zahmet ve meşakkat çekmeye  delâlet eder. Eğer uyuz sol elde olursa, ortağı veya kardeşi tarafından erişecek  üzüntü ve kedere delâlet eder.  Rüyada yanağında uyuz görmek, akraba ve kabile tarafından gelecek üzüntü ve  kedere delâlet eder.  Rüyada uyuzunu kaşıdığını ve teskin olduğunu görmek, zahmet ve meşakkattan  kurtulmağa delâlet eder.

Yine rüyada uyuzunu kaşıdığını, kaşıdığı yerden kan ve irin  çıktığını görmek, maksada erişmeye, sıkıntı ve üzüntüden halâs olmaya ve rızka  delâlet eder.

Rüyada uyuz olduğunu görmek, üç şekilde tâbir edilir:

a) Mal,

b) Kötü söz,

c) İkrah edilen bir şeyin husulü.

BİR CEVAP YAZIN