Rüyada sancak görmek

Kişinin rüyada sancak görmesi, şeref, izzet, makam ve rütbeye delâlet  eder.  Yine sancak görmek alim, imam, zahid, zeki, şecaatli, zengin, cömert ve şöhret sahibi  bir kimseye delâlet eder.

Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada sancak görmek, dört vech ile tâbir  olunur:

a) Şeref,

b) Yolculuk,

c) Yüksek makam

d) Hüsn-i hal. Yani güzel hal.

Nablusî (rh.a) demiştir ki: Bir kadın rüyada üç tane sancak gömdüğünü görse, o  kadın sırasıyla halkın şereflilerinden üç kimse ile evlenir. Onların ölmesiyle kendisi  geriye kalır.

Rüyada sancak görmek, melik, hakim, emir ve alimlere işarettir.

Rüyada ev üzerinde  sancak görülmesi, o evden bir kimsenin öleceğine alamettir.  Rüyada sancak görmek, bekar için evlenmeye, hamile kadın için bir çocuğa, borçlu  için borçtan kurtuluşa delâlet eder.

Çok çok sancaklar görmek, rüzgarlar ve yağmurlara işarettir.  Bir kimsenin rüyada kendisine sancak ismi verildiğini görmesi, iyi bir isimle anılmaya,  ilme, doğru yola ve saltanata delâlet eder.

Bir kişinin rüyada büyük bir sancağı yüklendiğini görmesi, bir kadın almasına işarettir.

Eğer o sancak kırmızı olursa, o kötü bir kadındır. Eğer beyaz olursa, o kadın, iyi bir  aileden temiz ve saliha bir kadındır. Şayet siyah olursa, o kadın uğursuzdur.

Yine bir kimsenin rüyada kendisi için bir sancak yapıldığını görmesi, eğer sancağa  ehilse, onun hayırlı bir hizmet yapmasına; eğer ehil değilse, onun şöhret bulmasına  delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN