Rüyada Nebiler görmek

Rüyada Nebilerden herhangi birini görmek, babaya işarettir. Çünkü  Nebiler kavimlerinin babası mesabesindedirler. Baba evladına şefkatli ve merhametli  olduğundan, onu dünya ve ahiret azaplarından esirgemeye çalışır.  Peygamberler, hoca ve üstada da delâlet ederler.

Çünkü hoca tilmizini Peygamberin  adabı ile terbiye eder.  Rüyada Nebi Aleyhisselâmın güzel ve hoş bir halde görülmesi, onun ümmeti  tarafından meydana gelecek şeyin hayır olmasına, iyi bir şekilde görülmemesi de  ümmeti tarafından meydana gelecek şeyin zulüm olmasına delâlet eder.  Rüyada kendisini nebi olarak görmek, şehid olarak vefat etmeye işarettir.

Bir  kimsenin rüyada bütün Nebileri bir yerde toplu halde görmesi, düşmanlar üzerine  galip gelmeye, hayır ve bereketin husulüne ve rahmete delâlet eder.  Rüyada fakir, düşkün, işsiz, miskin bir kimsenin nebilerden birini görmesi, nimete  ermeye, işlerinin açılmasına, sıkıntı ve fakirlikten kurtulmaya delâlet eder.

Rüyada ibadet, taat, iyilik, ihsan gibi Nebilerin güzel amellerini yaptığını görmek, rüya  sahibinin mütedeyyin ve imanlı bir kimse olduğuna delâlet eder.  Rüyada kendisini Peygamberin devrinde yaşıyor görmek, izzete, şerefe, nimete,  devlete ve kurtuluşa delâlet eder.  Bir kimsenin Nebilerden birisi ile konuştuğunu veya Peygamberlerden birisinin  lütfederek konuştuğunu görmesi, izzet, şerei ve insanlar arasında şöhrete kavuşmaya  delâlet eder.

BİR CEVAP YAZIN