Rüyada nar görmek

Rüyada tatlı nar görmek, birikmiş mala, zevceye, bazan da imar edilmiş  nahiyeye ve çocuğa alâmettir.  Rüyada nar görmek, ele geçecek altına işarettir.  Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada nar görmek, üç vech ile tâbir olunur:

a) Toplu mal,

b) Saliha zevce,

c) Mamur memleket.

Rüyada bekâr bir kimsenin ekşi nar yediğini görmesi, zengin bir kadınla evlenmeye  delâlet eder.  Nar rüyası, devlet reisi için şehir ile tâbir edilir ki, onu kırdığında bir şehri fetheder.  Öyle ki, narın kabuğu o şehrin suru, da-neleri o şehrin insanı, içi de şehrin malıdır.

Hasta kimsenin rüyada narın kabuğunu yediğini görmesi, şifa bulmaya ve afiyete  delâlet eder.  Nar rüyası birçok şekilde tâbir edilmiştir:

a) Kilitli sandık,

b) Bal arısı ve petek,

c) Altın ve gümüş,

d) Zevce,

e) Sefer.

Nablusî demiştir ki: Nar, hanım ile tâbir edildiği zaman o hanım güzeldir. Eğer nar  bütün ve sağlam olursa, o kadın bekârdır. Eğer nar kırık olursa o kadın duldur.

Kötü  kokulu nar, iffetsiz ve hayasız kadına delâlet eder.  Rüyada nar ağacını kestiğini görmek, hısım ve akrabayı terk edip onlardan uzak  durmaya delâlet eder.

Bazı kere de nar ağacı korku ve feryada işarettir.  Rüyada nar çekirdeği görmek, kolaylıkla elde edilen rızka delâlettir.

BİR CEVAP YAZIN