Rüyada mest görmek

Abdest için ayağa giyilen mesti rüyada görmek, bekâr için saliha bir kadınla evlenmeye delâlet eder. Mest rüyası, hizmetçiye, mala ve kötü şeylerden korunmaya delâlet eder. Rüyada ayağına iki mest giydiğini görmek, denizde veya bir binek üzerinde yolculuğa delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada sıkı halde mest giydiğini görmesi, üzüntü ve sıkıntıya ve borç ile aranmaya işarettir. Rüyada atkı ile beraber mest giymek, rütbenin üstünlüğüne ve geniş rızka delâlet eder. Denilmiştir ki: Mesti kışın evvelinde görmek hayra, sonunda veya yazın görmek de, üzüntü ve kedere alâmettir. Rüyada mest görmek, zevceye de delâlet eder.

Tek bir mest bulduğunu görmek, ahiretini terk ederek dünyaya meyletmeye ve farzları terk edip nafile ile meşgul olmaya delâlet eder. Rüyada mestinin kuyuya düştüğünü veya yandığını görmek, eğer evli ise hanımın ölümüne delâlet eder. Rüyada hiç giymediği halde mest görmek, yabancı kavimlerden gelecek mala delâlet eder.

Rüyada bekâr bir adamın altı yırtık mest aldığını görmesi, evleneceği kadının dul olacağına alâmettir. Rüyada iki mesti çalınmış olduğunu görmek, iki türlü üzüntüye delâlet eder. Rüyada mest görmek, hayvanlar ile de tabir olunur. Mestte meydana gelen şey, hayvanında da meydana gelir. Rüyada elinden mestinin birinin gittiğini görmek, malının yarısının gideceğine işarettir. Eğer iki mesti birden gitse, bu defa malının tamamı elinden çıkar.

BİR CEVAP YAZIN