Rüyada gebe – hamile görmek

Bir kadının rüyada gebe olduğunu görmesi, malının artmasına,  övülmeye, izzet ve medhe nail olmaya işarettir.  Erkeğin, rüyada kendisinin gebe olduğunu görmesi, halktan gizlediği ve şiddetlenip  ortaya çıkmasından korkulan ağır bir üzüntü ve keder ile tâbir olunur.

Âlim ve fazıl bir zatın rüyada gebe olduğunu görmesi, ilminin artacağına; sanatkâr  adamın gebelik görmesi, hiçbir insanın başaramayacağı bir şeyi yapmasına delâlet  eder.

Kirmani demiştir ki: Rüyada gebe olduğunu görenin malı ziyade artar. Zevcesinin  hamile olduğunu görmek, dünya nimetlerinden bir şey istemeye işarettir.

Rüyada  hayvan cinsinden birinin hamile olduğunu görmek, hayır ve menfaate delâlet eder.  Dul kadın ve genç kızların rüyada gebe olduklarını görmeleri, evlenmelerine  alâmettir.

Bazı kere de bekâr kızın rüyada kendisini hamile görmesi, kendisi  yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işarettir. Çünkü çok defa kız  yüzünden kötü hadiseler meydana geldiği görülmüştür.

Rüyada dul kadının veya hayvanların erkeğinin gebeliğini görmek, o senenin  kıtlığına, hırsızlar tarafından gelecek fitneye ve şerrin çok olmasına delâlet eder.

Denilmiştir ki: Rüyada erkeğin gebeliği, kendisini iple helak etmesine veya  olgunlaşmamış hurma yemekle mutazarrır olmasına delâlet eder. Yaşlı ve ihtiyar  kadının gebeliği ise, silah deposu ile tâbir olunur.

BİR CEVAP YAZIN